Dengeli beslenmede ana öğünler neler?

Dengeli beslenme için öncelikle diyet yapmanız şart. Diyet esnasında hem dengeli bir şekilde hem de oldukça sağlıklı bir şekilde hayatınızı sürdürürsünüz.

Eğer şimdi yoğun tempolu bir şekilde geçen hayatınızı belirli bir düzen içerisine oturtamıyor iseniz ileriki yaşlarda kendilerine bakan akranlarınız ile otururken onların sizden daha farklı bir şekilde beslenme planının olduğunu görüp pişman olmamanız için yoğun bir tempo hayatını düzenli bir şekilde sokmanız gerekiyor. Hayatınızı düzene sokmak için kendi kitle boy ve günlük kalori ihtiyacınızı kendi alanında uzman bir diyetisyen tarafından hazırlamanızı öneriyorum.

Dengeli beslenme

Diğer bir şekilde gazete kupürlerinden veya çeşitli internet sitelerinden alıp uygulayacağınız programlar sağlığınızı tehlikeye sokacaktır.

Dengeli beslenme de ki ana öğünleri 3 gruba ayırıp daha sonra bu üç grubu çok şekil bir şekilde açıklayabiliriz.

En temel anlamda vücudumuz için üç ana besin grubu vardır bu gruplar karbonhidratlar, proteinler ve yağlardır. Vücudumuz günlük olarak bu üç ana besin grubuna her biri farklı oranlarda gerek duyar. En başta vücudumuz için değerli olan karbonhidrat, protein daha sonra ise yağdır.Yorum yapin

diyet reklam
diyet reklam
Diyet | İletişim | Reklam | Gizlilik sözlesmesi | Site haritası |

Copyright ©2010 Diyetist.com. Her Hakkı Saklıdır.