Diyet Yaparken Menengiç Kahvesi İçin

Kahve, birçok insan için tutku gibidir. Özellikle kahveden vazgeçemeyenler diyet yaparken çok zorlanır. Şekersiz içmek ve sınırsız çay kahve içilebilir yazılarını sıkça okumuşsunuzdur. Kahve sayısını abartmak doğru olmasa da bu alışkanlığı kazanan birçok insan var. Eskiye oranla daha az beslendiğinizde ve kahveyi şekersiz olarak tükettiğinizde ise bir takım mide sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Uykusuz kalmak da cabası. Bu yüzden kahve olarak önerilen tür menengiç kahvesidir. Son zamanlarda oldukça popüler olan bu kahvenin faydaları saymakla bitmiyor.

Menengiç Kahvesi

Menengiç Kahvesi

Menengiç Kahvesi Yararları

Antioksidan özelliğine sahip

Kansere karşı koruyucu

Gençleştirici

Astım, egzama, ishal, mide ağrısı ve sarılık tedavisi

Kalorisi normal kahveye göre daha az ve faydalı

Menengiç kahvesinin içeriğinde sodyum, fosfor, potasyum, demir, kalsiyum, çinko, magnezyum, E ve B vitaminleri, mangan, bakır, selenyum, kadminyum bulunmaktadır. Bunun dışında doymamış yağ asitleri, lif, protein ve sayısız mineralde içerir. Dağlık ve kırsal kesimlerde yetişen menengiç bitkisinden üretilen bu kahve hem sağlıklı hem de yaşlanmayı geciktiren bir mucize. Bu yüzden diyet dönemlerinde kahve tercihinizi menengiç kahvesi olarak kullanmak en iyi seçim olabilir. Diyet depresyonuna yakalanmadan daha dinç olmak ve gençleşmek mümkün.

Sadece kahve değil, menegiç meyvesinden daha birçok ürün yapılabiliyor. Şekerleme, çerez ve hatta sabun gibi ürünleri de görebilirsiniz. Bu ürünler diyette kullanabileceğiniz en masum ve kalorisi az ürünler olabilir.Yorum yapin

diyet reklam
diyet reklam
Diyet | İletişim | Reklam | Gizlilik sözlesmesi | Site haritası |

Copyright ©2010 Diyetist.com. Her Hakkı Saklıdır.