İştahı Kesmek için Ne Yapmalı?

İşte iştah kesen 6 Önlem..!

Su içmek: Su, iştahı kesen en etkili önlem. Özellikle sabah kalktığınızda mutlaka bir bardak ılık ve limonlu su içebilirsiniz. Her acıktığınızda ya da yemeklerden 20 dakika önce en az bir bardak su için.

Yemekleri çok çiğneme: Yemek yerken ağzınızda çok çiğnerseniz beynin doydu sinyalinin verildiği ilk 20 dakikayı daha az besinle doldurmuş olursunuz ve dolayısıyla da daha az kalori almış olursunuz. Aynı zamanda çok çiğnemek iştahı da körleyecektir.

İştahı Kesmek için Ne Yapmalı?

İştahı Kesmek için Ne Yapmalı?

Tat alma duyusunu teskin etme: Sevdiğiniz yiyeceklerden mutlaka tadın ve tadını çıkartın. Böylelikle diyet döneminizde hiçbir besine özenmeyeceksiniz. Önemli olan porsiyonlar küçük tutmak.

Günde 6 öğün yemek: Bir günde az ama sık beslenmeniz gerekiyor. Mutlaka ara öğünleri beslenme alışkanlıklarınıza kazandırmalısınız. Böylelikle iştahınız kontrol altında olacak ve metabolizma daha hızlı çalışacaktır.

Egzersiz ya da spor yapmak: Yaşam tarzınıza spor ya da egzersiz yapmayı ekleyemiyorsanız en azından 45 dakika yürümeyi alışkanlık haline getirin. Böylelikle daha fazla kalori yakmış olursunuz. Sabahları yapılan egzersizlerin iştahı önlediğini unutmayın.

Düzenli uyumak: Her gün 6-8 saat uyumalısınız. Daha az ya da daha çok uyumak kilo aldırır. Düzenli uyku sayesinde vücut enerji toplar ve gün içinde dinç kalmanızı sağlar.

Lifli besinler: Lif bakımından zengin besinler ve esmer karbonhidratlarla besinler tok tutar, erken doyurur ve iştahın kesilmesini sağlar.Yorum yapin

diyet reklam
diyet reklam
Diyet | İletişim | Reklam | Gizlilik sözlesmesi | Site haritası |

Copyright ©2010 Diyetist.com. Her Hakkı Saklıdır.