Kiraz Sapının Faydaları

Çoğu soruna çare olan kiraz sapı idrar söktürücü etkisi ile tam bir böbrek dostudur. Aynı zamanda eklemlerdeki kireçlenmelere damar sertliğine iyi geldiği biliniyor. Ek olarak bronşit, gut ve romatizmal hastalıklarda tüketilmesi öneriliyor. İdrar yolu enfeksiyonunda etkilidir.

Kiraz Sapı

Kiraz Sapı

Kiraz sapı çayı nasıl yapılır?

Gölgede kurutulmuş olan kiraz sapları çay demler gibi demlenip tüketildiğinde bazı hastalıklara çare oluyor. Gerekirse saplar doğranıp gir gece suyun içinde bekletilerek yumuşatılıyor.

Bir küçük kase kiraz sapına bir litre su ekleyip kaynatılarak yapılan çaydan 3-4 fincan içmek gerekiyor. Demlenen kiraz sapı çayı günde iki kez olacak şekilde el ve ayaklara da uygulanıldığında fayda sağlıyor.

Mısır püskülü ve ayrık otuyla birlikte demlenen kiraz sapı ayak ve karındaki şişkinliklerin giderilmesine yardımcı oluyor. Arpa ile birlikte kaynatıldığında ise idrar söktürücü etkisi artıyor. Kiraz sapı çayı vücutta biriken ödemi atarak bir nevi zayıflama sağlıyor.

Günde sabah öğlen ve akşam birer fincan kiraz sapı çayı içerek vücudunuzda oluşan ödemlerden kurtulabilirsiniz. Böylece olduğunuzdan birkaç kilo zayıf görünmeniz mümkün.Yorum yapin

diyet reklam
diyet reklam
Diyet | İletişim | Reklam | Gizlilik sözlesmesi | Site haritası |

Copyright ©2010 Diyetist.com. Her Hakkı Saklıdır.