Yulaf Kepeği ile Forma Gir

Son zamanlarda diyet dünyasının yeni gözdesi yulaf kepeği oldu. Bu tarz yenilikler ve haberler her ne kadar moda ürünler gibi görünseler de aslında öyle değil. Gıda bilimi de her geçen gün gelişiyor ve sürekli yeni bilgiler öğreniyoruz. Bunlardan birisi de vitamin ve mineral deposu yulaf kepeği. Dukan diyeti ile gündeme gelen yulaf kepeğinin insan sağlığı açısından sayısız faydaları var.

Yulaf Kepeği

Yulaf Kepeği

Yulaf kepeğinin içerisinde selenyum, demir, Tiamin, manganez, folat ve E vitamini, niasin, B grubu vitaminleri, rihoflavin ve çinko bulunuyor. Ayrıca, posa bakımından çok zengin olan bu besin yüksek oranda çözünebilen posaya sahip. Özellikle diyet yapanlar ya da formunu korumak isteyenler için benzersiz ve çok faydalı bir besin.

Yulaf Kepeğinin Faydaları
Tokluk hissi verir
Sindirim sistemini çalıştırır
Kolesterolü düşürür
Kan şekerini düzenlemeye yardımcı

Yulaf Kepeği Nasıl Tüketilebilir?

Süt, yoğurt ya da çorbalara dökülerek tüketilebilir. Özellikle lif bakımından yeteri kadar beslenemeyen kişilerin yulaf kepeğini kullanması çok faydalıdır. Yulaf kepeği ile krep, sandviç, kurabiye hatta lahmacun gibi çok lezzetli yiyeceklerde yapabilirsiniz.

Kendi ağırlığının neredeyse 20-25 katı kadar su emebilen yulaf kepeği uzun süren bir tokluk hissi verdiği için diyete büyük katkılarda bulunabilir. Tok tutan yiyecekler kapsamında ilk sıralarda yer alan yulaf kepeği sayesinde forma girebilirsiniz.Yorum yapin

diyet reklam
diyet reklam
Diyet | İletişim | Reklam | Gizlilik sözlesmesi | Site haritası |

Copyright ©2010 Diyetist.com. Her Hakkı Saklıdır.