Zeytin yaprağı çayı nasıl demlenir

Yüzyıllar boyu yeniden doğuşun simgesi olan zeytin yaprağı şişmanlar için de bir yeniden doğuş simgesi olma yolunda hızla ilerliyor. Zeytin yaprağı yüksek antioksidan aktiviteye sahip doğal bir bitki olarak bilinmektedir.

Zeytin yaprağında bulunan “Oleuropein” maddesi zeytin maddesini ve zeytin ağacını hastalıklardan koruyan bir antioksidandır. Zeytinin işlenmesi sırasında “Oleuropein” maddesi işlemden geçmez ve zeytinyağı içinde bulunmaz.

Zeytin yaprağı

Zeytin yaprağı

Oysa “Oleuropein” içinde bulunan elenolik asit ve kalsiyum elenolat pek çok organizmanın vücutta yaşama alanını kapattığı için insanları da zeytin ağacı gibi koruyabilir.

Bugün birçok ülkede bitkisel destek olarak kullanılmaya ve zeytin yaprağı üzerinde çeşitli araştırmalar yapılmaya başlanmıştır. Zeytin yaprağını daha çok Akdeniz ülkeleri kullanmaktadır. Ülkemizde de son senelerde zeytin yaprağının yararları üzerine araştırmalar yapılmaktadır.Zeytin yaprağı çayı reklamları henüz tv ler de görülmese de radyolarda dinlenmektedir.

Zeytin yaprağı çayı nasıl demlenir sorusuna uzmanlar “yaklaşık 1 litre kadar klorsuz suyun içine 8-10 adet (30 gram kadar) zeytin yaprağı koyulur ve 2-3 dakika kaynatılır.10-15 dakika kadar demlenmesi beklendikten sonra, arzuya göre bal ve limon ile tatlandırılarak içilir” cevabını vermektedirler“Zeytin yaprağı çayı nasıl demlenir” için 5 Yorum

 1. yaklaşık 3 sene evel benim açlik kan sekerim306 idi dr bir çok ilaçlar verdi bir iki aya kadar içtim ama nereye keder içecem bu ilaçlari diye düsündüm arastırmaya basladım ve zeytin yaprağı mücizesiyle tanistım ilaçları bıraktım devamli zeytin yapragı demleyip içiyorum. herkes zeytin yaprağının acı olduğunu söyler ama değil normal su dan farkı yok

  yapılışı da şöyle. demlikde su kaynayınca bir karış kadar zeytinin yapraklı dalını kaynayan suyun içine atıyorum 10 15 saniye sonra ocağı söndürüyorum yaklasık 30 40 dk sonra içindeki yaprakları atıyorum soğuyunca canım su istedikce içiyorum zeytin yaprağına basladığımdan beri sekerim 100 105 civarıdır.

  aziz - 27 Ekim 2011

 2. tesekkurler aziz onerin icin

  emre - 28 Ekim 2011

 3. kan şekerim düşmek bilmiyor zeytin yaprağını hemen deniyorum ve sonucu sizlerle paylaşıyorum teşekkürler..

  tuncay - 13 Kasım 2011

 4. ben ekrem sorum suanda u.s.a filoridanin serasotadayi 3 kok zeytin yetistirdim. 3 kokten 1 kilo zeytin verdi. bu 7 senesi bu senede insallah bekliyorum durum neticeyi. cok cicek aciyor. az zeytin veriyor. cinsi sarkkoy fidesi. selamlar hayirli yeni yillar. agac muazzam buyuyor. turkiyedeki agaclara gore 10misli buyuyor.

  ekrembarut - 25 Aralık 2011

 5. tansiyon hastasıydım. fakat zeytin çayına bir ay akşam bir bardak sabah bir bardak aç karna içtim bir ay sonra tahlilde tansıyonun eseri kalmadı şimdi arada bir içiyorum. yanlız 1,5 lt suda 50 gr demliyorum.

  mustafa çarkanat - 30 Aralık 2012

Yorum yapin

diyet reklam
diyet reklam
Diyet | İletişim | Reklam | Gizlilik sözlesmesi | Site haritası |

Copyright ©2010 Diyetist.com. Her Hakkı Saklıdır.